O autorze

Nazywam się Kamil Bojarski i zajmuję się bezpieczeństwem informacji. Moje zainteresowania naukowe i zawodowe związane są z rozwojem prawa komputerowego, cyberbezpieczeństwem, bezpieczeństwem operacyjnym, prawami człowieka oraz szpiegostwem przemysłowym. Obecnie pracuje dla firmy zajmującej się bezpieczeństwem infromacji, gdzie kieruje działaniami threat huntingowymi i badaniem aktywności threat aktorów.

W pracy zawodowej i naukowej staram się łączyć wiedzę o technicznych aspektach bezpieczeństwa informacji z technikami z zakresu tradycyjnych metod ochrony informacji i zwalczania operacji wywiadowczych.

Bezpieczeństwem, zarówno fizycznym jak i komputerowym zacząłem się interesować już w czasach wczesnej młodości kiedy odkryłem jak łatwo można pokonać zamek spinaczem biurowym. To przełomowe dla młodego mnie odkrycie stało się zalążkiem zainteresowania wszelkimi formami bezpieczeństwa. Los z kolei poprowadził mnie na wydział prawa, gdzie wcześniejsze pasję naturalnie doprowadziły do skierowania naukowej i zawodowej, uwagi na temat cyberprzestępczości, regulacji inwigilacji, ale także przestępczości gospodarczej i ochrony własności intelektualnej.

Wszystkiego co związane z informatyką i bezpieczeństwem nauczyłem się sam czytając niezliczone ilości pdfów i książek, a następnie aplikując wiedzę na wirtualnych sieciach i zdobytych zamkach.

W wolnym czasie gram na gitarze, oglądam mnóstwo filmów i pochłaniam ksiązki.

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, w sprawach zawodowych lub innych, dane kontaktowe to:

Email: contact@lawsec.net

Twitter: https://twitter.com/Lawsecnet

Github: https://github.com/lawsecnet

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kamil-bojarski-674640124/

PGP

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s