Nazywam się Kamil Bojarski i zajmuję się bezpieczeństwem informacji. Moje zainteresowania naukowe i zawodowe związane są z rozwojem prawa komputerowego, cyberbezpieczeństwem, bezpieczeństwem operacyjnym, prawami człowieka oraz szpiegostwem przemysłowym. Obecnie pracuje dla firmy zajmującej się bezpieczeństwem infromacji, gdzie kieruje działaniami threat huntingowymi i badaniem aktywności threat aktorów.
W pracy zawodowej i naukowej staram się łączyć wiedzę o technicznych aspektach bezpieczeństwa informacji z technikami z zakresu tradycyjnych metod ochrony informacji i zwalczania operacji wywiadowczych.
Bezpieczeństwem, zarówno fizycznym jak i komputerowym zacząłem się interesować już w czasach wczesnej młodości kiedy odkryłem jak łatwo można pokonać zamek spinaczem biurowym. To przełomowe dla młodego mnie odkrycie stało się zalążkiem zainteresowania wszelkimi formami bezpieczeństwa. Los z kolei poprowadził mnie na wydział prawa, gdzie wcześniejsze pasję naturalnie doprowadziły do skierowania naukowej i zawodowej, uwagi na temat cyberprzestępczości, regulacji inwigilacji, ale także przestępczości gospodarczej i ochrony własności intelektualnej.
Wszystkiego co związane z informatyką i bezpieczeństwem nauczyłem się sam czytając niezliczone ilości pdfów i książek, a następnie aplikując wiedzę na wirtualnych sieciach i zdobytych zamkach.
W wolnym czasie gram na gitarze, oglądam mnóstwo filmów i pochłaniam ksiązki.
Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, w sprawach zawodowych lub innych, dane kontaktowe to:
Email: contact@lawsec.net
Twitter: https://twitter.com/Lawsecnet
Github: https://github.com/lawsecnet
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kamil-bojarski-674640124/